Nawigacja piesza do lasu i na grzyby

Nawigacja piesza
Najlepsza nawigacja dla pieszych offline i online
Nawigacja piesza to urządzenie, które służy nie tylko do odnalezienia się w terenie. Ten niewielki sprzęt mieści w sobie mnóstwo funkcji, które sprawiają, że dalekie piesze eskapady stają się bardziej bezpieczne, ale też ciekawsze. Inne z kolei przeliczą każdy parametr, jaki może być przydatny dla sportowca.

Co kryje się pod pojęciem pieszej nawigacji? Jaką wybrać i kupić?
Sprawdźmy!

Czym różni się nawigacja piesza od nawigacji samochodowej?

Nawigacja samochodowa jest większym urządzeniem, z ekranem ustawionym poziomo. Piesza nawigacja najczęściej bez problemu mieści się w dłoni i ma ekran ustawiony pionowo lub też ma formę zegarka na rękę. Oczywistą różnicą jest zawartość ich map. Nawigacja samochodowa zawiera szczegółowe mapy drogowe, natomiast nawigacja piesza – trasy, po których możemy poruszać się pieszo (lub rowerem czy drogą wodną), najczęściej wzbogacone w informacje o ukształtowaniu terenu.

A zatem:

Jaką nawigację pieszą wybrać i kupić?

Dla osób, które potrzebują wsparcia nawigacji podczas dalekich tras przemierzanych pieszo, w wędrówkach po górach czy po prostu do lasu na grzyby, najlepsza będzie nawigacja turystyczna. Główny nacisk w takim urządzeniu kładzie się na wyposażenie w mapy i funkcje pomocne podczas pieszych wycieczek. Z kolei osoby, które swoją nawigację chciałyby wykorzystać podczas uprawiania sportu (biegi, chód, jazda na rowerze czy pływanie), powinny sięgnąć po nawigację sportową. Zastosowane w niej funkcje pozwalają na samodzielne przeprowadzanie treningów i śledzenie swoich postępów.

Ranking nawigacji dla pieszych

Piesza nawigacja przydaje się w wyprawie do lasu czy na grzyby. Ta najlepsza nawigacja dla pieszych może działać w trybie online jak i offline dlatego zobacz ranking najpopularniejszych nawigacji pieszych:

Co dają nam oba rodzaje nawigacji?

Nawigacja turystyczna

Dzięki nawigacji turystycznej mamy wgląd w mapy szlaków turystycznych, ale zawierają też one granice parków narodowych czy informacje dotyczące obiektów takich jak apteka czy bankomat. Do tego mapy topograficzne mogą być przedstawione w wersji 3D i są bardzo łatwe w obsłudze.

Najlepsza nawigacja do pieszych wycieczek - Sprawdź ranking cenowy i opinie turystyów!
Najlepsza nawigacja do pieszych wycieczek – Sprawdź ranking cenowy i opinie turystyów!

To urządzenia, które zaskakują wielością funkcji i dodatków.

W turystycznych nawigacjach pieszych znajdziemy między innymi:

 1. Wysokościomierz barometryczny,
 2. Moduł planowania tras powrotnych,
 3. Kompas,
 4. Gniazdo do odczytu kart micro SD,
 5. Aparat fotograficzny,
 6. Przystosowanie do obsługi w rękawicach.

Jakie funkcje ma w takim razie nawigacja sportowa?

Nawigacja sportowa

Tutaj znajdziemy funkcje, które pozwolą nam przede wszystkim na zaplanowanie treningów, kontrolę wyników i innych parametrów:

 • Bezprzewodowy monitor tętna,
 • Miernik prędkości, wysokości, dystansu, czasu i spalonych kalorii.

Ponadto, jak wspomniano wcześniej, nawigacja taka może działać jak elektroniczny trener, gdyż zapewnia:

 • Funkcję wyścigu z wirtualnym sparing partnerem,
 • Możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportu podczas jednego treningu,
 • Funkcję alertu informującego o przekroczeniu danych parametrów (na przykład zbyt niskie/wysokie tętno),
 • Funkcję informowania o pobitych rekordach (najszybszy kilometr czy najdłuższy bieg),

A nawet…

 • Motywujące komentarze wirtualnego trenera!

Jak widać, oba rodzaje nawigacji mogą służyć użytkownikowi do zupełnie rożnych celów.

Co jeszcze warto wiedzieć o pieszej nawigacji?

Obudowa

Obudowy pieszych nawigacji turystycznych czy nawigacji do uprawiania sportu produkowane są w obudowach wodoodpornych (dlatego na przykład można z taką nawigacją zapiętą na nadgarstku pływać). Są one też odporne na uszkodzenia mechaniczne i kurz.

Zasilanie

Zasilanie nawigacji pieszych również zaprojektowane jest tak, by służyło optymalnie podczas wędrówek czy biegów. Zasilanie zwykłymi bateriami typu paluszki to dobre rozwiązanie. Można zabrać ze sobą dodatkowe sztuki, a w razie czego dokupić niemal w każdym sklepie. Niektóre modele zasilane są specjalnym, wymiennym akumulatorem – zapasowy zabieramy ze sobą na wszelki wypadek.

Piesza nawigacja pomoże Ci w wycieczce do lasu i na grzyby - Nadaje się do wycieczek pieszych w góry, w lesie, nad jeziorem!
Piesza nawigacja pomoże Ci w wycieczce do lasu i na grzyby – Nadaje się do wycieczek pieszych w góry, w lesie, nad jeziorem! Może działać zarówno w trybie offline i jak online!

Dziel się i wymieniaj!

Piesze nawigacje dają możliwość zarówno zapisywania tras na PC, jak i dzielenia się swoimi osiągnięciami czy odnalezionymi trasami na portalach społecznościowych. Niektóre nawigacje pozwalają też na porównywanie swoich wyników z innymi osobami używającymi ten sam model GPS, poprzez stronę producenta.

O nawigacjach turystycznych wykorzystywanych nomen omen bezpośrednio w turystyce przeczytacie także na portalu turystycznym Lasti.pl -> lasti.pl/nawigacja-turystyczna/ gdzie znajdziecie także inne gadżety i akcesoria dla prawdziwych podróżników i globtroterów.

Inne możliwości nawigacji

Osoby, które mają zamiar korzystać z nawigacji pieszej sporadycznie, mogą pobrać specjalne aplikacje na telefon, które zapewniają GPS w telefonie. Popularnym sposobem na odnajdywanie się w terenie jest używanie map Google, które można stosować zarówno online, jak i bez Internetu / offline (po wcześniejszym wgraniu map).

Producenci i cena nawigacji pieszych

Producentem, który zdominował rynek pieszych nawigacji jest firma Garmin. Dobre opinie użytkowników GPS mają też takie marki jak Mio, Holux, Polar czy Bushnell. Tania nawigacja kosztuje około 200 złotych. Najdroższe mogą nawet osiągać cenę 2500 złotych.

Nawigacje piesze Garmin Aktualna cena

Z takimi nawigacjami do pieszych wycieczek wyprawa do lasu cz na grzyby będzie przyjemna ale przede wszystkim bezpieczna! Często szukając grzybów tracimy orientację w lesie a to może prowadzić do przykrych konsekwencji.

Teraz kiedy już wiesz jaką nawigację pieszą wybrać i kupić zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi rankingami. Zawierają one produkty cieszące się największą popularnością wśród kupujących. Pozwalają też na wygodne porównanie cen u wielu sprzedawców.

You may also like

article-image

Nawigacja rowerowa GPS

Zastanawiasz się nad kupnem GPS na rower? Prawdopodobnie więc przemierzanie długich tras i poszukiwanie nowych…

article-image

Nawigacja dla ciężarówek

Przybliżamy dziś urządzenie, które obecnie wydaje się już niezbędne w pracy kierowców ciężarówek. Jeśli chcesz wiedzieć,…

article-image

Nawigacja samochodowa GPS

Dziś już trudno wielu osobom wyobrazić sobie jazdę bez dobrej nawigacji samochodowej. Wbrew temu, co twierdzą niektórzy, nie…

article-image

Nawigacja motocyklowa GPS

Przemierzanie tysięcy kilometrów jednośladem dla wielu osób jest sposobem na relaks, a jednocześnie na przeżycie przygody. Podróż z…

4 komentarze
 1. Dedicated server 2 lata ago
  Reply

  Bo oprogramowanie o kt rym piszesz to tak naprawde nawigacja samochodowa, a funkcja nawigacji pieszej to tylko dodatek.

 2. Janina 1 rok ago
  Reply

  idealny pomysł na prezent dla grzybiarza!!!

  • Tęskna żona 1 rok ago
   Reply

   daj spokój jak mój idzie na grzyby to wydaje mi się, że taka nawigacja nie jest mu potrzebna bo on to tak lubi się „zgubić w lesie” na kilka godzin 😛

 3. Ollin_1 1 rok ago
  Reply

  Szukam nawigacji dla mamy, która jest zapaloną grzybiarką.Widziałem testy nawigacji pieszych i prawdę mówiąc, wszystkie wydają mi się dość skomplikowane w obsłudze (po prostu mają za dużo funkcji, z których mama i tak nie będzie korzystać). Ktoś może coś polecić prostego, z podstawowymi funkcjami i łatwego w obsłudze?

Dodaj opinię

Adres e-mail nie będzie publikowany.